O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
www.wandanowicka.eu

Żałosna pierwsza wizyta zagraniczna Morawieckiego

Inauguracja polityki zagranicznej premiera Morawieckiego zniesmacza zaściankowością, krótkowzrocznością, naiwnością oraz brakiem wizji i rozmachu.

„Osiągnięcia” spotkania z Orbanem wręcz ośmieszają Morawieckiego. Czyżby naprawdę jedynym celem naszej polityki zagranicznej ma być utwardzanie strategii antyuchodźczej? Jakie mają być inne ważne cele rozwojowe?
Pardon, zapomniałam o zaproszeniu Orbana na obchody 100-lecia niepodległości. To rzeczywiście kluczowy cel polskiej polityki międzynarodowej.
Czy Morawiecki nie widzi, że o ile on dowartościował Orbana, spotykając się z nim jako z najważniejszym partnerem Polski w UE, o tyle Orban – nas ośmiesza i jeszcze bardziej osłabia naszą pozycję w Europie. W tej sprawie nie ma symetrii.
Słaby początek i brak nadziei na poprawę. Za tymi decyzjami stoi niewątpliwie Kaczyński i jego antyunijne fobie. Niesamodzielny Morawiecki będzie marionetką w rękach prezesa, podobnie jak premier Szydło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...