O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
www.wandanowicka.eu

Proponuję opozycji zmianę formy protestu

Rozumiem i szanuję protest opozycji przeciwko łamaniu prawa. Budżet przyjęty z naruszeniem prawa jest wadliwy, a przez to szkodliwy. Skutki nieprawidłowo przyjętego budżetu mogą być dramatyczne i dla gospodarki i dla poszczególnych obywateli. Dlatego kontynuacja protestu jest jak najbardziej uzasadniona i godna pochwały.

Mam propozycję na inną formę protestu, która zakończyłaby pata blokowania prac Sejmu, bo on wiecznie trwać nie może. Prowadzi to bowiem do pogłębiania kryzysu i chaosu w państwie.
Każdy poseł/anka opozycji podczas swojego wystąpienia na jakikolwiek temat, powinni na początku bądź na końcu zdania dodatkowo wypowiedzieć zdanie: „Ubolewam nad tym, że mamy w Polsce nielegalnie przyjęty budżet”. I tyle.
Będzie to protest symboliczny, ale ważny, bo przypominałby społeczeństwu o łamaniu prawa przez PiS. Symboliczne protesty są bardzo potrzebne, ponieważ ludzie muszą widzieć, że ta władza łamie prawo i konstytucję.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...