O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
www.wandanowicka.eu

Hitlerowskie kłamstwo Ordo Iuris

Ordo Iuris kłamie twierdząc, że to Hitler wprowadził aborcję w Polsce. W Polsce aborcja została zalegalizowana w 1932 r. dzięki wysiłkom wielu, w tym Tadeusza Boya-Żeleńkiego i Ireny Krzywickiej.

Ówczesne prawo dopuściło przerwanie ciąży dla ratowania zdrowia kobiet, nie mówiąc już o ratowaniu życia oraz w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub współżycia z nieletnią poniżej 15 lat. Note bene to chichot historii, że przed II wojną światową uznawano, że trzeba ratować kobietę w tych dramatycznych sytuacjach życiowych, zaś współcześni inkwizytorzy z Ordo Iuris chcą skazać kobiety na śmierć i więzienie, właśnie tak jak Hitler i Stalin w swoich krajach.
Bo to właśnie Stalin i Hitler w swoich krajach wprowadzili zakaz aborcji.
Czyżby Ordo Iuris, manipulując historią, posługując się kłamliwie Hitlerem i Stalinem do zwalczania liberalnego projektu Ratujmy Kobiety, sugerowało, że liberalne prawa aborcyjne w Anglii, Francji, Szwecji, Belgii, czyli prawie w całej Europie zostały wprowadzone z inspiracji Hitlera i Stalina?
Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo!
Cdn.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...