O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
www.wandanowicka.eu

Stalinowskie kłamstwo Ordo Iuris

Ordo Iuris kłamie twierdząc, że liberalny projekt Ratujmy Kobiety liberalizujący przerywanie ciąży w Polsce jest stalinowski. To ich projekt jest stalinowski.

Zakaz aborcji wprowadził w ZSRR właśnie Stalin. Zakaz obowiązywał i w Rosji i innych krajach bloku, w tym w Polsce, do śmierci Stalina tj. do 1953 r. Zmiany prawne w Polsce, ZSRR i in. były możliwe dopiero po śmierci Stalina i w jej wyniku. W Polsce zliberalizowano przepisy aborcyjne w 1956 r. tj. w trzy lata po śmierci Stalina. Cały projekt Ordo Iuris oparty jest na kłamstwie, manipulacji, a przede wszystkim na braku szacunku do kobiet i łamaniu naszej godności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...