O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
www.wandanowicka.eu

Auschwitz ważne dla mnie osobiście

Żałuję, że nie mogę być dziś w Auschwitz-Birkenau, gdzie mój tata, Kazimierz Albin, złożył wieniec w 70 rocznicę wyzwolenia obozu.

Ojciec trafił do KL Auschwitz pierwszym transportem z Tarnowa z numerem 118. W lutym 1943 r. jako jeden z nielicznych, którym w ogóle się udało, uciekł z obozu, by walczyć w dywersji Armii Krajowej.

Mój tata jest jednym z założycieli Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem, członkiem Rady Muzeum oraz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej i autorem książki wspomnieniowej z lat 1939 – 1945 pt. List Gończy.

Myślami jestem dziś z moim ojcem i wszystkimi, którzy biorą udział w uroczystościach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...